Bedankt voor jouw eerste reactie op deze website!
LET OP: Deze pagina krijg je maar één keer te zien en bevat een cadeautje als dank voor jouw reactie.
Reacties maken deze website nog waardevoller en interactiever.
Daarom wil ik jou graag bedanken en aanmoedigen om vaker reacties achter te laten.
Om jou te bedanken kun je hieronder het Hulpraster downloaden en uitprinten.
Het hulpraster is een handige tool om beter perspectief te leren tekenen en begrijpen.
De bijbehorende uitlegpagina’s over perspectief met behulp van het Hulpraster vind je helemaal onderaan deze pagina.
Download nu eerst het Hulpraster.
Ga daarna pas naar de uitlegpagina’s onderaan deze pagina.
Klik hier om het Hulpraster te downloaden
Je hebt hiervoor PDF-reader van Adobe nodig.
Heb je dit niet dan kun je het Hier gratis downloaden
Extra uitleg over het Hulpraster
Het hulpraster is een handige tool om je te helpen om dingen in perspectief te kunnen tekenen.
Druk dit raster een paar keer af op een A4tje in de volle kleuren of in grijstinten als je de lijntjes wat vager wilt hebben.
Op het midden vind je de horizon met links en rechts een verdwijnpunt.
Vanuit deze verdwijnpunten zie je lijnen naar alle kanten op lopen.
Deze lijnen kun je heel gemakkelijk gebruiken als hulpmiddel om voorwerpen in perspectief te tekenen.
De vertikale hulplijnen kun je gebruiken om vertikale lijnen te tekenen.
Probeer maar eens om een kubus te tekenen met behulp van deze hulplijnen en gebruik hiervoor als grondvlak een vierkantje (eigenlijk een ruit).
Teken je nu dezelfde kubus op een andere plek (op een ruit) dan zal dit dezelfde cubus op een andere plek weergeven dichterbij of verder weg.
De hoogte van de kubus kun je afmeten door aan de bovenkant van de eerste kubus een lijn richting het verdwijnpunt te volgen totdat je boven de tweede kubus bent.
Heb je de kubus eenmaal onder de knie, teken er dan nog een paar om je kubus op verschillende afstanden te zien.
Zoals je ziet verandert het aanzicht ook als je meer naar links of naar rechts gaat,.
Heb je de kubussen eenmaal goed onder de knie, dan kun je ook andere glazen boxen gaan tekenen die bijvoorbeeld hoger zijn.
Is er iets dat je nog niet helemaal goed begrijpt dan kun je op de website altijd een vraag stellen.
Op de onderstaande pagina’s over de juiste verhoudingen in je schilderij ga ik je meer uitleggen over perspectief.
De reactie van andere bezoekers op deze pagina’s is dat het allemaal eenvoudig, en heel gemakkelijk te begrijpen is.
Bijbehorende pagina’s behorende bij dit hulpraster
De juiste verhoudingen in je schilderij of tekening deel 1
De juiste verhoudingen in je schilderij of tekening deel 2
De juiste verhoudingen in je schilderij of tekening deel 3
De juiste verhoudingen in je schilderij of tekening deel 4
De juiste verhoudingen in je schilderij of tekening deel 5
Veel plezier met deze gratis Perspectief lessen.
Wil jij vaker reacties achterlaten dan wordt dat zeer gewaardeerd!
Vriendelijke groet,
Alex Mooyman
Alex, heel hartelijk bedankt voor je verrassing ik ge hem zeker gebruiken ik kijk uit naar de volgende lessen Tonny
Hallo Alex ,
Het is mij nog niet helemaal duidelijk,
Wil je ook een voorbeeld geven met de 2 kubussen erin.
Bijvooraat dank.
Vriendelijke groeten
rien van grinsven
Hoi Rien,
gebruik een ruitje als grondvlak, trek 4 vertilale lijnen op de hoekpunten omhoog en teken de bovenkant weer met behulp van de lijnen die naar het verdwijnpunt lopen.
Als je er echt niet uit komt:
Meer uitleg volgt in het volgende artikel.
Vriendelijke groet,
Alex Mooyman
Hoi Rien,
Bij de schildercursus van Alex staan onderaan ook de links naar 4 youtube filmpjes. Daarin kun je duidelijk zien hoe je te werk gaat.
Als je ze niet (meer) hebt; er zijn op youtube gemakkelijk instructiefilmpjes over dit onderwerp te vinden….
Leuk he, om hier mee bezig te zijn?!
Succes en groeten, Adri.
Hoi alex,heel vriendelijk bedankt met je verrassing,
ik ga het zeker gebruiken wie weet,fijne dag vandaag aan alle die het ook leuk vinden lvgr Tineke
Hoi Alex,
Bedankt voor dit hulpmiddel. Ik zal er best veel gebruik van gaan maken.
Groetjes,
Ineke Daamen
Ik ga er zeker mee aan de slag. Ik ben met een schilderij bezig waarvan het perspectief, en dat zie ik wel, zoek is. Hartelijk dank,
Louise
Alex dank je wel voor de verassing.
De videofilm van de lucht en zee was ook heel leerzaam.
Groetjes Gerda
Beste Alex, Bedankt voor de snelle reactie en het raster. Snap het nog niet echt maar ik heb het al gekopieerd en ik ga er zeker mee puzzelen. Volgens mij ga ik de wereld straks heel anders bekijken.Heb jouw site gelijk opgeslagen.Bedankt en vriendlijke groeten Marianne
Hoi Marianne,
als je nog vragen hebt, nadat je de gratis lessen hebt bekeken, dan hoor ik ze graag,
Dat helpt ook weer anderen om alles nog duidelijker te krijgen.
Vriendelijke groet,
Alex Mooyman
Alex, bedankt voor het raster en hoop dat het nu wat beter gaat lukken.
vriendelijke groet Jeanne.
Dank je wel voor dit raster, het komt goed van pas!
beste Alex
Bedankt voor de raster ben er blij mee
dag vr gr Chris